zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pernink chce zabránit ničení přírody terénními čtyřkolkami

20.03.2016
Doprava
Příroda
Chráněná území
Šlendryján
Pernink chce zabránit ničení přírody terénními čtyřkolkami

Krušnohorská obec Pernink chce zabránit ničení přírody a soukromých pozemků nelegálním terénním motorismem. Vyjížďky terénních motorek, čtyřkolek nebo terénních aut jsou v obci i celých Krušných horách vzrůstajícím trendem, řekla ČTK starostka obce Jitka Tůmová. Obec na toto téma svolala diskusní panel a chce se se žádostí o pomoc obrátit na kraj i zákonodárce.

"Chceme dát jasně najevo, že jsme schopni jízdu motorovým vozidlem volným terénem identifikovat a že nám porušování zákonů vadí. Využijeme všechny dostupné zákonné prostředky, abychom narušili pocit beztrestnosti v souvislosti s jízdou ve volném terénu. Mimo jiné jsme připraveni obrátit se i na kraj a příslušné poslance a senátory, aby projednali případnou změnu zákona," uvedla Tůmová.

Diskusi obec svolala na podnět majitelů, kterým off-roadové vyjížďky ničí jejich pozemky. Podle Petry Kubíčkové, jedné z iniciátorek setkání, řidiči svým počínáním nejen porušují zákon, ale také poškozují přírodu a krajinu jako takovou a navíc ohrožují cestovní ruch. "Pokud se bude toto jednání dále přehlížet, tak se i problém bude zvětšovat a může dojít k zásadnějším konfliktům," doplnila Kubíčková.

Podle starostky se problém týká celých Krušných hor. Problematiku nyní bude obec řešit na nejbližším setkání starostů mikroregionu Svazek obcí Bystřice.

"Jde samozřejmě o porušování lesního zákona. Pokud se na nás někdo obrátí, jsme schopni proti těmto aktivitám zasáhnout," řekl ČTK vedoucí krajské dopravní policie Pavel Žíha.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí