zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 08: Zastupitelé a úředníci se vzdělávají k udržitelnému rozvoji

23.03.2016
Urbánní ekologie
Praha 08: Zastupitelé a úředníci se vzdělávají k udržitelnému rozvoji

MČ Praha 8 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst ČR uspořádala 2. listopadu pro zastupitele akreditovaný seminář v oblasti udržitelného rozvoje a zapojování veřejnosti do rozvoje městské části, tzv. místní Agendy 21. Seminář vedl ředitel Národní sítě Zdravých měst pan Petr Švec. Setkání se zúčastnil místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus, radní Dana Blahunková, tajemník Jiří Reitspies a někteří zastupitelé.

Setkání zahájil a vedl pan Petr Švec, který zdůraznil potřebu plánování strategií rozvoje municipalit a potřebu dbát na vyváženost pilířů udržitelného rozvoje (vyváženost environmentální udržitelnosti, ekonomické udržitelnosti a sociální udržitelnosti).

MČ Praha 8 v současné době zpracovává Strategický plán udržitelného rozvoje do roku 2026. Koordinátorka místní Agendy 21 paní Iva Hájková vysvětluje: ,,Potřebujeme znát podněty občanů a různých cílových skupin ke zkvalitnění života v naší městské části, proto pořádáme setkání s občany. Z plánovaných sedmi jsme uspořádali zatím setkání dvě a další budou následovat. Děkujeme občanům za jejich podněty, kterých jsme do této doby obdrželi téměř 200."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí