zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová naučná stezka představí přírodu a rybníky u Domažlic

03.04.2016
Chráněná území
 Nová naučná stezka představí přírodu a rybníky u Domažlic

Novou naučnou stezku nazvanou V Zelenovském údolí chtějí vybudovat Domažlické městské lesy u Zelenova u Domažlic. Turistům a milovníkům přírody nabídne na více než deseti kilometrech dvanáct zastavení. Součástí budou interaktivní tabule, lavičky, altán, stojany na kola a počítá se i s využitím QR kódů pro speciální mobilní aplikace, řekl ČTK Josef Forst z městských lesů.

Okolí Zelenovských rybníků je oblíbenou a vyhledávanou lokalitou pro turisty i cyklisty. V komplexu se také nachází výukové a rekreační centrum Zelenov, které slouží především k výuce lesní pedagogiky. Naučná stezka bude začínat u cyklostezky na Havlovice a pokračovat bude lesem směrem na Zelenov kolem vrcholu Dmout. Návštěvníkům představí tamní rybníky a okolní přírodu. Turisté budou poznávat ptáky, houby, lesní zvěř, dřeviny, ryby, vodní ptáky, květenu nebo obojživelníky. "Veškeré živočichy, rostliny a houby jsme vybírali dle toho, s čím se zde skutečně lidé mohou setkat a na textech se podíleli naši lesníci, aby seděly na místní podmínky," řekl Forst.

Turistům by se měla nová naučná stezka představit v září. Městské lesy už mají připravenou projektovou dokumentaci a podané žádosti o vyjádření k umístění staveb.

V okolí Domažlic je několik stezek - například naučná stezka Chodský květ, turistická sochařská stezka na vrch Baldov, galerie při havlovické cyklostezce či netradiční naučná stezka v arboretu u obchodní akademie.

Společnost Domažlické městské lesy obhospodařuje přes 3770 hektarů lesů a 20 rybníků o výměře přes 31 hektarů ve vlastnictví města Domažlice.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí