zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kam s použitými bateriemi poradí nová chytrá mapa Ecobatu

11.04.2016
Odpady
Zpětný odběr
Kam s použitými bateriemi poradí nová chytrá mapa Ecobatu

Na adrese mapa.ecobat.cz je od poloviny března připravena interaktivní mapa sběrných míst použitých baterií...

Ta umožňuje vyhledávat nejbližší sběrný box či dvůr na běžné i speciální baterie. Autor, společnost Ecobat, která spravuje přes 90 % trhu s použitými bateriemi, evidujejiž více než 20 tisíc sběrných míst.

Podíl zpětně odebraných baterií společností Ecobat každoročně stoupá, v roce 2015 Češivytřídili 35 % a k recyklaci jich odevzdali 1 243 tun. Bateriepřitom mohou odevzdávat na více než 20 tisících sběrných místech - jedno sběrné místo tak připadá na 529 osob. ,,Abychom usnadnili vyhledávání míst, kde je možné odevzdat baterie, připravili jsme na našich stránkách interaktivní mapu. V té lze vyhledávat podle adresy i pomocí filtrů," vysvětluje jednatel Ecobatu Petr Kratochvíl. Mapa obsahuje umístění jak sběrných boxů, kde je možné odevzdat běžné spotřebitelské baterie, tj. tužkové a knoflíkové baterie, monočlánky i akumulátory, tak sběrné dvory, které navíc bezplatně přijmou speciální přenosné baterie a malé olověné akumulátory.

mapa

A jak skladovat použité baterie doma? Pro bezpečné uložení připravil Ecobat speciální krabičku s příznačným názvem ECOCHEESE. Ta je aktuálně dostupná v zelené, modré a růžové barvě, v roce 2015 k nim přibyl speciální vodní motiv z rukou talentovaného designéra Ivana Štindla.Po naplnění krabičky stačí její obsah odnést na jedno ze sběrných míst. V rámci České republiky jsou krabičky zasílány všem zájemcům o třídění zdarma. Krabičku ECOCHEESE lze objednat na adrese www.ecocheese.cz.

ecobat

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
11. 2019
19.11.2019 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
20
11. 2019
20.11.2019 - Seminář, školení
Brno, ApS Brno s.r.o.
INISOFT s.r.o.
5
12. 2019
5.12.2019 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí