zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekonomicky a ekologicky k smysluplné recyklaci

11.04.2016
Doprava
Energie
Obecné
Odpady
Ovzduší
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Firemní ekologie
Havárie
Hluk
Ekonomicky a ekologicky k smysluplné recyklaci

V dynamice toků odpadů, politických požadavků a ekonomických podmínek se budou prezentovat vystavovatelé na veletrhu IFAT s novými řešeními recyklace.

o balíček recyklací EU je ve stadiu přípravy

o IFAT s živými ukázkami automobilové recyklace a recyklace stavebních materiálů

o Nové metody recyklace pro nové skupiny látek


Vše největší a nejdůležitější z mezinárodního průmyslu environmentálních technologií poskytne veletrh IFAT Mnichov, který se bude konat od 30. května do 3. června v areálu mnichovského výstaviště.

Nakládání s odpady v Evropské unii (EU) se neustále zlepšuje. Nicméně, v ekonomikách se nadále ztrácí obrovské množství potenciálních druhotných surovin. V této souvislosti Evropská komise v současné době pracuje na novém ,,Circular Economy Package". Tento kruhový ekonomický balíček bude obsahovat v podstatě nový plán pro prevenci a recyklaci odpadů, jakož i formulování dlouhodobých cílů v oblasti recyklace. Prof. Martin Faulstich prohlašuje "že, pokud jsou priority správně nastaveny v rámci oběhové strategie ekonomiky, lze dosáhnout ještě vyšší ochrany životního prostředí a recyklační kapacity v EU s relativně malým úsilím. Je však důležité praktické a implementačně orientované myšlení a jednání, napříč odvětvími."
Předseda Německé poradní rady pro životní prostředí je jedním ze zakladatelů cyklické ekonomiky ,,Koalice pro Evropu ( CEC4Europe )". Skupina vědců a podnikatelů z různých členských států EU bude vycházet z vědecky prokázaných skutečností při předkládání návrhů Evropské komise pro životní prostředí tak, aby tyto návrhy byly efektivní a ekonomicky únosné.

Mnohá další řešení recyklace, jako i nejnovější environmentální technologie uvidí návštěvníci na veletrhu IFAT 2016 v Mnichově, kde se prezentuje přes 3 000 vystavovatelů z celého světa. Na veletrhu také čtenáři uvidí světovou přehlídku komunální techniky pro údržbu měst, obcí a silnic, z nichž řada z nich bude prezentována živě s praktickými ukázkami. Budou k vidění značky jako MAN Truck, SCANIA, VOLVO, KOBIT a další.

Veškerý návštěvnický servis poskytuje www.expocs.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí