zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Snadné vyhledávání látek s harmonizovanou klasifikaci a označením

12.04.2016
Chemické látky
Snadné vyhledávání látek s harmonizovanou klasifikaci a označením

ECHA zveřejnila přehledný seznam harmonizovaných klasifikací a označení nebezpečných látek. Všechny informace pro látky jsou nyní k dispozici v jediném souboru - tabulce (zveřejněno ECHA 16. 3. 2016).

Harmonizované klasifikace a označení nebezpečných látek (v tabulce 3.1 přílohy VI nařízení CLP) jsou průběžně aktualizovány "přizpůsobováním se technickému pokroku (ATP)", který zveřejňuje každoročně Evropská komise, která po přijetí stanoviska k harmonizované klasifikaci a označení látky Výborem pro posuzování rizik (RAC), vydá rozhodnutí a aktualizovaný seznam zveřejní.

ECHA nyní na svých stránkách zveřejnila excelovskou tabulku ( Tabulka harmonizovaných klasifikací a označení [xlsx, 560 kB]), která obsahuje všechny dosavadní aktualizace harmonizované klasifikace a označení nebezpečných látek včetně všech aktualizovaných a slouží ke snadnému vyhledávání informací. Tabulka byla aktualizována ke dni 9. 3. 2016 a slouží pouze pro informační účely. Oficiálním zdrojem těchto informací zůstává Úřední věstník Evropské unie.

Další informace:

Právní předpisy

Databáze seznamu klasifikací a označení

Přílohy ke stažení

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí