zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mariánské Lázně označí stovku vzácných a památných stromů

23.04.2016
Příroda
Mariánské Lázně označí stovku vzácných a památných stromů

Mariánské Lázně chtějí označit asi stovku vzácných a památných stromů ve městě. Některé z nich pomatují i na dobu, kdy ve městě na počátku 19. století působil zahradní architekt Václav Skalník, který dal mariánskolázeňským parkům jejich dnešní podobu. Novinářům to dnes řekl místostarosta města Vojtěch Franta (Piráti).

"Vytipovali jsem asi stovku historicky významných stromů v Mariánských Lázních. Jedná se skutečně o ojedinělé arboretum i v rámci celé České republiky," uvedl Franta. Na označení stromu bude, čím je daná dřevina zajímavá. "Zvažujeme i doplnění QR kódem, aby si kdokoli mohl rozkliknout bližší informace," doplnil Franta.

Označené stromy by měla spojit stezka, která by je propojovala. Vznikla by tak unikátní dendrologická cesta lázeňskými parky.

Zatímco v minulosti byly vzácné stromy označeny porcelánovými destičkami, dnes radnice zvažuje jiný druh materiálu, aby destičky od stromů nemizely. Označení má pak doplnit i tabule nebo průvodce mezi vzácnými stromy.

Většina vzácných stromů, které mnohdy pocházejí z celého světa, se nachází v parku pod kolonádou a v blízkém okolí historického centra města. Některé zase zasadili vzácní hosté lázeňského města, včetně například Františka Josefa I.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí