zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim: Kdo má všech 5 pohromadě, recykluje všemi deseti

24.04.2016
Recyklace
Chrudim: Kdo má všech 5 pohromadě, recykluje všemi deseti

Přinést nepotřebný elektrospotřebič, přiložit ruku k dílu, pomoci zbavit Česko elektroodpadu, přispět recyklací životnímu prostředí, ušetřit primární suroviny, zanechat svůj otisk na stěně recyklace a získat odměnu bude moci během září každý, kdo se zúčastní některé ze zastávek tradičního Železného týdne, pořádaného městem Chrudim a kolektivním systémem ELEKTROWIN, který slaví 10. výročí.

,,Náš kolektivní systém existuje už desátým rokem, za tu dobu jsme pomohli vysbírat a zrecyklovat miliony spotřebičů," říká Táňa Modlová, ředitelka zákaznického oddělení ELEKTROWIN a.s. ,,Nedokázali bychom to ale bez aktivního přístupu všech, kterým záleží na našem společném životním prostředí a kdo proto odevzdává staré elektro na určených sběrných místech," dodává.

Během září se význam recyklace připomene postupně obyvatelům a návštěvníkům deseti českých, moravských a slezských měst. Na náměstích a dalších místech se uskuteční program, během kterého každý, kdo sem přinese vysloužilý spotřebič, bude moci otisknout své dlaně na stěnu recyklace. Ta se stane symbolem odhodlání zbavit Česko elektroodpadu.

Celý článek na oficiálním webu města Chrudim
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí