zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Antiekologická cena Ropák jde do finiše. Kdo ji vyhraje letos? Rozhodněte i vy

21.04.2016
Šlendryján
Antiekologická cena Ropák jde do finiše. Kdo ji vyhraje letos? Rozhodněte i vy

Už po čtyřiadvacáté se bude udělovat cena Ropák roku. Kandidátku na ocenění za "nejlepší" antiekologický čin letos opanují ministři. Mezi nejvýraznějšími adepty na vítěze za antiekologický výrok - Zelená perla - jsou bývalý i současný český prezident. O tom, kdo si Ropáka a perlu odnese, můžete svými hlasy rozhodnout i vy.

Odborná porota letos už po čtyřiadvacáté vyhlásí Ropáka roku. Kandidátku ankety za "nejúspěšnější" ekologický skutek roku 2015 suverénně ovládli ministři. Zvítězí ministr životního prostředí, dopravy, průmyslu, zdravotnictví, nebo místního rozvoje?

Oceněny zůstanou nejen antiekologické skutky, ale i výroky. Po jednadvacáté porota vyhlásí i Zelenou perlu. Nejvýraznějšími jmény na listině potenciálních vítězů jsou prezident Miloš Zeman, Václav Klaus. Šanci získat dvojí ocenění si vysloužili i ministr dopravy nebo zdravotnictví.

Cílem akce, která původně vznikla z recese, je poukázat na konkrétní činy a osoby, "které by svým záměrem, rozhodnutím či prosazením konkrétní stavby mohly způsobit, či již způsobily, poškození životního prostředí nebo přírody za uplynulý rok".

Kdo Ropáka a Zelenou perlu dostane, rozhodne speciální komise na základě návrhů od veřejnosti. V komisi zasedají osobnosti ekologického hnutí i veřejného života.

O tom, kdo si cenu za rok 2015 zaslouží, ale můžete pomoci rozhodnout i vy, čtenáři Aktuálně.cz. Hlasovat můžete do pátku do 11 hodin. Poté bude vítěz slavnostně vyhlášen v Ekologickém institutu Veronica v Brně.

O Ropákovi roku 2015 hlasujte zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí