zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Medová výsypka v Hrabůvce - rekultivace v rukou studentů lesnické školy

29.04.2016
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Medová výsypka v Hrabůvce - rekultivace v rukou studentů lesnické školy

Studenti Střední lesnické školy v Hranicích se podílí na rekultivaci výsypky u kamenolomu Hrabůvka. Podle návrhu studentky 3. ročníku Lenky Kešelákovév rámci její práce Středoškolské odborné činnosti a pod vedením učitele Ing. Marka Šuby proběhla v minulém týdnu v rámci studentské praxe výsadba celé řady dřevin a výsev luční směsi.

Na výsypku byly stromy a keře vysazeny ve skupinkách tak, aby postupně v průběhu sezóny rozkvétaly a tvořily tak nejen zajímavý krajinný prvek, ale také poskytovaly bohatou včelí pastvu. Na výsypku budou totiž následně umístěny úly provozovatele kamenolomu, společnosti Českomoravský štěrk, a.s., o které budou v rámci rozvíjející se spolupráce mezi školou a těžařipečovat členové včelařského kroužku lesnické školy.

Výsypka byla ozeleněna se zachováním průhledů na kamenolom a město Hranice a nechybělo ani položení základu vyhlídkového místa, u kterého budou budoucím návštěvníkům dělat společnost lípa a dvě třešně.

Studenti ukázali, že se práce nebojí a 257 sazenic bylo zasazeno během pár hodin, a to včetně opěrných kůlů a oplocenky chránící stromky a keře proti zvěři.

studenti

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí