zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Česká Třebová instaluje v ulicích další podzemní kontejnery

04.05.2016
Odpady
Urbánní ekologie
Česká Třebová instaluje v ulicích další podzemní kontejnery

Česká Třebová na Orlickoústecku instaluje v ulicích další podzemní kontejnery. Radnice vytipovala šest stanovišť, kde lidé budou moci třídit sklo, papír a plasty. ČTK to řekl starosta Jaroslav Zedník. Kontejnery v podzemí mají již Pardubice a jejich instalaci chystají i v Hlinsku na Chrudimsku.

Loni radnice nechala vyhloubit místo pro podzemní kontejnery na Starém náměstí, nyní osadí sběrnými nádobami lokalitu Trávník. Nadzemní koše budou podle starosty s dostatečně širokými otvory, aby do nich šlo vložit nejen jednotlivosti, ale i objemnější odpad, například tašku s vytříděnými plasty.

Město vybralo oblasti, kde chodí nejvíc lidí a kde také nejvíc třídí odpad. Náklady na jedno kontejnerové stanoviště činí okolo 780.000 korun, za sedm míst včetně toho na Starém náměstí tak radnice zaplatí necelých 5,5 milionu korun. Hradí je ze svého rozpočtu.

"Práce budou zahájeny v příštím týdnu a mělo by to být do měsíce a půl hotovo," řekl Zedník.

Hlinecká radnice vybrala 12 míst v centru města a na největším sídlišti. Náklady město odhaduje na 15 milionů korun a chce využít evropské dotace, zatím nemá vyjádření poskytovatele, zda se žádostí uspělo, řekl ČTK starosta Miroslav Krčil.

"V tuto chvíli si nemyslím, že bychom to dělali jenom ze svého, tedy bez dotací. V řádech týdnů se dozvíme, zda dotace dostaneme," řekl Krčil.

V Pardubickém kraji byly s podzemními nádobami první Pardubice, které je loni osadily na třídě Míru, hlavní obchodní ulici. Slouží pro směsný odpad i tříděný odpad. Nadzemní koše jsou subtilnější a mají menší otvory, lze do nich proto vložit jen drobnější předměty.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí