zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šternberk se potýká s černými skládkami, zpřísní postihy

06.05.2016
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
Šternberk se potýká s černými skládkami, zpřísní postihy

Radnice ve Šternberku na Olomoucku se potýká s rostoucím počtem nelegálních skládek, které lidé zakládají hlavně v okolí popelnic a kontejnerů. Město proto zpřísní postihy a uvažuje o nákupu mobilního kamerového systému, pomocí kterého by na dění v okolí popelnic a kontejnerů dohlíželo.

"V loňském roce město zlikvidovalo 75 černých skládek. Odvezlo z nich téměř 42 tun odpadu, což stálo městskou kasu více než 154.000 korun," řekl dnes ČTK vedoucí odboru životního prostředí šternberské radnice Antonín Kostrůnek.

Lidé poblíž popelnic a kontejnerů podle Kostrůnka odkládají hlavně starý nábytek, kuchyňské linky, vysloužilé velké elektrospotřebiče, podlahové krytiny, sanitární keramiku i stavební suť.

Neukáznění obyvatelé podle Kostrůnka zahlcují město černými skládkami i přesto, že mají k dispozici sběrný dvůr a radnice pravidelně organizuje svozy velkoobjemových odpadů. Některá kontejnerová stání ve Šternberku už fungují jako zavedená nelegální úložiště, ze kterých radnice pravidelně odstraňuje skládky odpadu.

Město se proto rozhodlo společně s policisty a strážníky více postihovat neukázněné obyvatele, kteří se tímto způsobem zbavují odpadu. Za tento přestupek může být ve správním řízení uložena pokuta 50.000 korun. "Uvažujeme i o dalších krocích, například o rozmístění mobilního kamerového systému v problémových lokalitách," dodal Kostrůnek.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí