zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letní škola Zdravých měst v Chrudimi: Řízení, finance, podpora zdraví a udržitelného rozvoje, 15. 6. 2016

11.05.2016
Urbánní ekologie
Letní škola Zdravých měst v Chrudimi: Řízení, finance, podpora zdraví a udržitelného rozvoje, 15. 6. 2016

Letní škola, kterou bude letos hostit Zdravé město Chrudim, jedno ze dvou nejpokročilejších ,,Áčkových" měst v Česku, se uskuteční 15. - 17. června 2016. Školu již tradičně zahájí úvodní seminář, který je otevřen všem zájemcům o novinky a inspirace z oblasti strategického řízení a udržitelného rozvoje obcí. Seminář představí příklady dobré praxe ze Zdravých měst, osvědčené kampaně či nabídku spolupráce s odbornými partnery. Účastníci budou moci získat nejaktuálnější informace k možnostem financovaní aktivit měst, obcí a regionů či nabídky zapojení do právě probíhajících projektů.

Dopoledním blokem, který bude věnován systematické podpoře zdraví a udržitelného rozvoje provedou účastníky zástupci Rady vlády pro udržitelný rozvoj a Ústavu pro zdravotní gramotnost. V burze nápadů a dobré praxe představí jednotlivá Zdravá města témata týkající se územního plánování, dostupného bydlení a spolupráce s městským architektem, kvality života seniorů, nakládání s odpady a mnohé jiné.

Druhý den Letní školy se uskuteční praktické tréninky pro koordinátory MA21 zaměřené dle pokročilosti účastníků na témata: kvalitní postup ve Zdravém městě, medializace a komunikační dovednosti či kompetence koordinátorů MA21 a projektové řízení. Závěrečný den se uskuteční nácvik práce s informačním systémem DataPlán či ukázky práce s FaceBookem ad.

Škola Zdravých měst je součástí vzdělávacího programu akreditovaného Ministerstvem vnitra.

Podrobný program, povinné registrace a další naleznete na www.nszm.cz/ls2016

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí