zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost EKOSEV skladovala nebezpečné kapalné odpady na nezabezpečené venkovní ploše. Dostala pokutu 200 tisíc korun

25.05.2016
Odpady
Firemní ekologie
Šlendryján
Společnost EKOSEV skladovala nebezpečné kapalné odpady na nezabezpečené venkovní ploše. Dostala pokutu 200 tisíc korun

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Liberci uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti EKOSEV, s.r.o. Firma ve svém zařízení ke sběru a výkupu odpadů v Jilemnici v rozporu s provozním řádem skladovala nebezpečné kapalné odpady na venkovní ploše, která nebyla technicky zajištěna proti úniku nebezpečných látek a ke skladování těchto odpadů nebyla vůbec určena.

,,Odpady nebyly zabezpečeny proti povětrnostním vlivům. Šlo například o vyjeté motorové oleje nebo chladicí kapaliny. Takto skladované jsme našli nejen kapalné odpady, ale také například obaly od různých chemikálií," uvedla Hana Kolářová, ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP v Liberci.

Společnost EKOSEV se přitom stejných pochybení dopustila už v roce 2014, kdy za to od ČIŽP dostala pokutu 81 tisíc korun. ,,Při následných kontrolách jsme zjistili, že opatření k nápravě, která jsme provozovateli zařízení uložili, jsou plněna jen částečně. Některé nebezpečné odpady stále nebyly dostatečně zajištěny, proto následovala další, tentokrát vyšší sankce," uvedla Kolářová.

Plnění uložených opatření k nápravě bude ČIŽP dále monitorovat. ,,Našim cílem není zvyšovat počet udělených pokut, ale přispět ke zlepšování životního prostředí, o což nám jde samozřejmě i v tomto případě," uvedl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

EKOSEV3.jpg

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí