zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strategie podpory registrantů, kteří budou používat při registraci chemických látek kritéria uvedená v příloze III nařízení REACH

25.05.2016
Chemické látky
Strategie podpory registrantů, kteří budou používat při registraci chemických látek kritéria uvedená v příloze III nařízení REACH

Cílem strategie ECHA je podpořit snížení chybovosti při používání kritérií uvedených v příloze III nařízení REACH.

Příloha III nařízení REACH uvádí kritéria pro chemické látky registrované v množstvích mezi 1 -- 10 tun/rok. Příloha III byla zavedena z důvodů redukce testování na zvířatech u zavedených chemických látek s nízkou tonáží a nízkým rizikem.

Jestliže mohou registranti doložit, že jejich látka nesplňuje jakékoliv kritérium přílohy III, mohou svou chemickou látku registrovat s omezeným množstvím informací.

Jako pomoc registrantům zveřejní ECHA seznam chemických látek (seznam), které pravděpodobně splňují kritéria přílohy III nařízení REACH. Předpokládá se, že návrh seznamu bude k dispozici v květnu t. r. Seznam nebude vyčerpávající.

Kromě toho, budou moci registranti, jejichž chemické látky nebudou splňovat kritéria přílohy III zpracovávat své registrace chemické látky v nové šabloně v IUCLID 6.

Pokyny k pochopení seznamu a používání šablony v IUCLID 6 budou dostupné při zahájení fáze 4 REACH 2018 Roadmap/harmonogramu ECHA (hodnocení nebezpečnosti a rizik).

zdroj: webové stránky ECHA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí