zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti i dospělí míří za netopýry do pražské Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky, na Sedlčansko nebo hrad Točník

24.05.2016
Příroda
Děti i dospělí míří za netopýry do pražské Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky, na Sedlčansko nebo hrad Točník

Výpravy za tajemnými obyvateli pražských parků pod vedením odborníků z České společnosti pro ochranu netopýrů míří do Stromovky, Milíčovského lesa a Divoké Šárky. Čtyři večerní exkurze pro školy i veřejnost se uskuteční na přelomu května a června, začíná se vždy ve 21 hodin. V rámci jarní série vycházek proběhnou také exkurze pro Gymnázium Sedlčany v Hrachově a pro pražské Gymnázium Jana Keplera na hradě Točníku.

"Večerní vycházky jsou zaměřené na pozorování netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru, který umožňuje zachycovat a poslouchat jejich pro lidské ucho neslyšitelné echolokační a lovecké signály. Podle nich lze také určovat jednotlivé druhy netopýrů. V průběhu exkurze budou účastníkům přiblíženy i další metody výzkumu netopýrů, zajímavosti z jejich života a informace o jejich úkrytech v budovách, dutinách stromů a jejich ochraně," přibližuje program Petra Schnitzerová, koordinátorka projektu.

"Děti i dospělí budou mít na začátku každé akce jedinečnou možnost seznámit se s netopýry opravdu zblízka, neboť k prohlédnutí i pohlazení zde budou také ochočení handicapovaní netopýři z pražské záchranné stanice ZO ČSOP Nyctalus," doplňuje Dita Weinfurtová, která bude jednou z průvodkyň.
Sérií letošních jarních akcí navazuje Česká společnost pro ochranu netopýrů (ČESON), ve spolupráci s Lesy hl. města Prahy, již na několik úspěšných ročníků. Večerní exkurze za netopýry pro šk! oly i širokou veřejnost jsou organizovány od roku 2013 a další jsou plánovány také na letošní podzim.

Exkurze probíhají v rámci projektu, který finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Hlavní město Praha. Počet účastníků jednotlivých vycházek je omezen, a proto je třeba se na exkurze předem přihlásit. Aktuální termíny pražských exkurzí včetně kontaktů pro přihlášení naleznete zde: http://www.lhmp.cz/eko/2016/04/07/pozvanka-na-konci-kvetna-vyrazime-za-prazskymi-netopyry/. Kompletní nabídku vzdělávacích programů a exkurzí s netopýří tematikou najdete na www.ceson.org.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí