zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letní škola Biokoridory a bariéry

29.05.2016
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Letní škola Biokoridory a bariéry

Studujete střední školu a zajímá vás ochrana přírody?

Pak vyrazte v srpnu na Vysočinu, kde se naučíte leccos nového o migracích organismů i dalších ekologických tématech!

Český svaz ochránců přírody pořádá každoročně Ekologickou olympiádu, na které si středoškoláci mohou poměřit své znalosti ekologie, ochrany přírody a péče o životní prostředí. Hlavním tématem ročníku 2016/17 budou biokoridory a bariéry. Tomuto tématu se bude věnovat také stejnojmenné soustředění.

Letní škola Biokoridory a bariéry se koná 15.-19. srpna 2016 v Kněžicích na Českomoravské vysočině. Je určena nejen účastníkům Ekologické olympiády, ale všem středoškolákům se zájmem o přírodu a její ochranu.

Na akci se naučíte rozpoznávat zdravou strukturu krajiny a chápat souvislosti v ekosystémech, potřebu migrace organismů nebo propojení jednotlivých ekosystémů. Poslechnete si odborné přednášky na téma doprava versus migrace a budete se bavit i o dalších bariérách v krajině.

Čekají vás také badatelské úkoly, mapování s pomocí GPS, týmové hry, trénink správné prezentace a rétoriky nebo praktická ochrana přírody (nejspíš kosení přírodní památky Urbánkův palouk).

Podrobnější informace o letní škole najdete na webu Ekologické olympiády.

Přihlášku vyplňte do 31. května 2016 na www.chaloupky.cz/prihlaska-knezice. Neváhejte, protože soustředění se může zúčastnit jen prvních 30 přihlášených.

Akci neorganizují Přírodovědci.cz, takže na ní nedostanete razítko do svého Deníku přírodovědce.

Zdroj: https://www.prirodovedci.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí