zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Při Elektrovandru v Olomouckém kraji přivezou ekologii koňská spřežení

04.06.2016
Zpětný odběr
Při Elektrovandru v Olomouckém kraji přivezou ekologii koňská spřežení

Po vsích a městečkách v Olomouckém kraji vyrazí už od pondělí 6. června koňská spřežení, která jejich obyvatelům přivezou ekologický projekt Elektrovandr. Kolektivní systém ELEKTROWIN pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ve spolupráci s Olomouckým krajem chce jeho prostřednictvím upozornit na rostoucí význam tohoto zdroje surovin.

Elektrovandr navštíví vždy tři až čtyři místa v jediném dni. K prvním budou v pondělí patřit Vidnava, Velká Kraš, Kobylá nad Vidnávkou a Žulová v okrese Jeseník. Přiveze Recyklostroj a s ním program pro děti i dospělé, který bude uvádět Václav Upír Krejčí. Kdo s sebou vezme vysloužilý elektrospotřebič, na místě zjistí,jaké suroviny z něj lze recyklací získat. Ty pak Recyklostroj vymění za dárek.

,,Jedná se o zcela nový projekt, který se s použitím tradičního koňského povozu pokusí získat zájem žáků i jejich rodičů o problematiku recyklace vysloužilého elektra," říká Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN a.s.

,,V Olomouckém kraji nám s projektem pomohou místní chovatelé koní," upřesňuje organizátorka akce Květa Hrubešová z agentury Omne Bonum. Kromě spotřebičů mohou lidé s sebou vzít na jednotlivé zastávky Elektrovandru také pamlsek pro koně - mrkev nebo jablko.

Elektrovandr se zastaví:

v pondělí 6. 6. 2016 Vidnava 8:30 hod

Velká Kraš 11:00 hod

Žulová 14:00 hod

Kobylá nad Vidnavkou 16:00 hod

v úterý 7. 6. 2016 Mikulovice 8:30 hod

Česká Ves 11:00 hod

Jeseník 15:00 hod

ve středu 8. 6. 2016 Jindřichov 8:30 hod

Hanušovice 11.00 hod

Bohdíkov 14:00 hod

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí