zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vozidlům převážejícím nebezpečný odpad chyběla řádná označení a doklady

09.06.2016
Odpady
Šlendryján
Vozidlům převážejícím nebezpečný odpad chyběla řádná označení a doklady

Inspektoři z oddělení odpadového hospodářství České inspekce životního prostředí (ČIŽP) se v polovině května účastnili mezirezortní akce TISPOL zaměřené na kontrolu dodržování předpisů při vnitrostátní a přeshraniční přepravě odpadů. Při akci, která se konala ve všech krajích po celé ČR, zkontrolovali celkem 414 vozidel, z toho 65 převážejících odpady. V 9 případech inspektoři ČIŽP zjistili porušení povinností daných zákonem o odpadech.

,,Nejčastějším prohřeškem bylo chybné vyplnění evidenčních listů pro přepravu nebezpečných odpadů. Zjistili jsme také, že některá vozidla převážející odpad, neměla řádné označení symbolem ,,A", které musí všechna tato vozidla mít. Za zjištěná porušení zákona budou s přepravci zahájena správní řízení, v nichž jim může být ze zákona uložena pokuta do výše milionu korun," uvedl Lukáš Kůs, vedoucí oddělení odpadového hospodářství ČIŽP.

Celou akci, ke které byla ČIŽP přizvána jako odborný garant, organizovala Služba dopravní policie ČR za účasti Celní správy ČR a Centra služeb pro silniční dopravu. Kromě kontrol zaměřených na dodržování předpisů při převážení odpadů byl kontrolován například také technický stav vozidel a dodržování bezpečnostních přestávek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí