zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Využití indikátorů na místní úrovni od A do Z

12.08.2016
Urbánní ekologie
Využití indikátorů na místní úrovni od A do Z

Příručka "Využití indikátorů na místní úrovni od A do Z" si dala za cíl jediné: shrnout praxi a zkušenosti odborného týmu společnosti CI2 v oblasti práce s indikátory udržitelnosti na místní úrovni..


Příručka se věnuje nejvyužívanější sadě indikátorů udržitelnosti na místní úrovni - Společným evropským indikátorům (ECI). Tato sada indikátorů se zejména díky dlouholeté metodické podpoře společnosti CI2, o. p. s. i finanční podpoře Ministerstva životního prostředí a dalších donorů v tuzemských podmínkách stala významným rámcem pro hodnocení rozvoje měst a obcí. Během dvanácti let, kdy byla metodika indikátorů ECI poprvé v ČR představena využilo celou sadu či dílčích indikátorů ECI zhruba padesát středně velkých měst. Všechny výsledky jsou dostupné na webových stránkách (http://indikatory.ci2.co.cz).

Kromě indikátorů ECI klade příručka také důraz na základy indikátorové metodiky a využití v praxi (zejména jejich prezentaci), neboť správně sestavený, naplněný a prezentovaný indikátor naplňuje požadavky na objektivní prezentaci udržitelnosti.

Příručka není indikátorová učebnice. Teoretické a vědecké poznatky zmiňuje pouze tehdy, pokud mají relevantní a aplikační přesah v používání indikátorů v praxi měst, obcí a regionů s prosazováním indikátorů. Přesto se autoři snažili, aby nejnovější mezinárodní trendy byly ve vybraných částech zmíněny a česká praxe je využívala.

Příručka ve formátu pdf je ke stažení zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
28
8. 2018
28.8.2018 - Seminář, školení
Olomouc
Ekotoxikologicke centrum Bratislava, s.r.o.
3
9. 2018
3-4.9.2018 - Konference
Bratislava, Ministerstvo hospodárstva SR
INISOFT s.r.o.
4
9. 2018
4.9.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
5
9. 2018
5.9.2018 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí