zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Průzkum: Čechy znepokojuje nedostatek vody či hromadění odpadu

12.06.2016
Obecné
Průzkum: Čechy znepokojuje nedostatek vody či hromadění odpadu

Za největší ekologický problém planety považují Češi nedostatek a znečišťování pitné vody, hromadění odpadu a úbytek deštných pralesů. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes ČTK poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Jako nejpalčivější lidé vnímají nedostatek pitné vody, které za velmi či dosti závažný problém označilo 90 procent dotázaných.

Přibližně čtyři pětiny české veřejnosti znepokojuje také znečišťování zemědělské půdy, úbytek druhů a vyčerpání zdrojů surovin. Třem čtvrtinám respondentů se jako velmi či dosti závažný problém jeví také přelidnění a globální oteplování.

Průzkum dále ukázal, že zhruba tři pětiny dotázaných považují za problém pěstování geneticky upravených potravin. Provoz jaderných elektráren považuje za problematický polovina české veřejnosti.

Názory českých občanů na globální ekologické problémy se v posledních deseti letech podle zjištění CVVM výrazně nezměnily. V porovnání s minulým rokem mírně klesl podíl lidí, kteří za závažný problém označili vyčerpání zdrojů surovin a úbytek druhů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí