zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim: Město začíná separovat kuchyňské oleje

16.06.2016
Odpady
Urbánní ekologie
Chrudim: Město začíná separovat kuchyňské oleje

Občané města Chrudim se od května mohou zbavit ve hnízdech nádob na tříděný odpad upotřebených kuchyňských olejů. O instalaci potřebných nádob se postaraly Technické služby Chrudim ve spolupráci s firmou EKO-PF, která se zabývá biologickou likvidací odpadů a se společností Vodní stavby Chrudim.

Třídění potravinářských olejů a tuků má být prvním krokem k prodloužení životnosti a akceschopnosti odpadních potrubí. Pokud by totiž vysmažené oleje a tuky dál končily ve výlevkách, dřezech a klozetových mísách, je pravděpodobné, že by časem nastal havarijní stav na celé kanalizaci. Tuky a oleje do kanalizace nepatří, neboť se v potrubí usazují a zčásti se tu také rozkládají, čímž přispívají ke korozi jeho stěn.

Zatím se jedná o zkušební projekt a až na základě zájmu lidí se bude množství popelnic rozšiřovat do dalších lokalit ve městě, i když z hlediska prostorového umístění, dostupnosti a dalších aspektů to není vždy jednoduché. Je nutné podotknout, že oleje se musí do popelnic vhazovat v uzavřených obalech, nejlépe v PET lahvích.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí