zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Val. Klobouky: Obce budují cyklostezku Bevlava

24.06.2016
Doprava
Val. Klobouky: Obce budují cyklostezku Bevlava

Zástupci partnerských obcí spolupracujících na mezinárodním projektu cyklostezky Bečva-Vlára-Váh se sešli ve Valašských Kloboukách, aby si navzájem předali informace o tom, jak se v jejich katastrech daří postupovat v přípravách. Cyklostezka by měla propojit obce od Ústí u Vsetína až ke státní hranici v Sidonii a dále by měla pokračovat podél Váhu do Trenčína. Některé její úseky jsou již realizované, další čekají na zahájení výstavby v roce 2017, pro jiné jsou pak hledány vhodné zdroje dotace.

,,Pravidelné setkávání zúčastněných obcí považuji za významný předpoklad budoucího úspěšného dobudování cyklostezky. Kromě zástupců vedení byli na schůzce přítomni také projektanti jednotlivých úseků a vedoucí spolupracujících odborů městského úřadu, takže bylo poskytnuto maximum možných informací a proběhla i důležitá výměna zkušeností," shrnul setkání místostarosta města Valašské Klobouky Martin Janík.

Centrálním tématem jednání se stalo seznámení s aktuálním stavem příprav v jednotlivých obcích. Ve Valašských Kloboukách je nyní řešen úsek od středního odborného učiliště po katastr Brumova-Bylnice, pro který by mohlo být podle nynějších předpokladů vydáno stavební povolení do konce roku 2016. Cyklostezka s živičným povrchem by měla být učena jak cyklistům, tak pěším, a pokud bude úspěšná žádost o dotaci, měla by její realizace započít v roce 2017.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí