zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Val. Meziříčí: Moderní LED veřejné osvětlení

22.06.2016
Osvětlení
Urbánní ekologie
Val. Meziříčí: Moderní LED veřejné osvětlení

Snížit výdaje za energii a naopak zvýšit bezpečnost pro řidiče i chodce. Takové jsou cíle Valašského Meziříčí, které se rozhodlo pokračovat v modernizaci veřejného osvětlení. Výměna svítidel letos vyjde přibližně na 2,7 milionu korun.

Valašské Meziříčí pokračuje i letos v postupné výměně zastaralých svítidel za nová úspornější. Radnice se znovu přihlásila do dotačního programu ,,Efekt", který vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Tento program byl vyhlášen na podporu úspory elektrické energie na veřejném osvětlení. Tentokrát se nového osvětlení dočkají obyvatelé na ulici Zašovská, Květná, Na Šištotě, Sklářská, Žerotínova, U Nemocnice Šafaříkova, Nerudova, Smetanova, U kasáren, Chelčického, Máchova, Domluvilova, Třebízského a Kalálova.

Výměna se dotkne 235 kusů svítidel. ,,Svítidla budou vyměněna za moderní LED světla. Tato světla jsou vybavena zařízením na dálkový přenos dat tak, aby bylo možné jednotlivá světla řídit přímo ze střediska správce veřejného osvětlení. Důvodem výměny jsou nižší finanční nároky na provoz a údržbu a zvýšení intenzity osvětlení chodníků a silnic," řekl starosta města Robert Stržínek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí