zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

London Taxi nabídne nový plug-in model. A nejen v Británii

25.06.2016
Ekologická auta
London Taxi nabídne nový plug-in model. A nejen v Británii

Potkáme typické londýnské taxíky i v Praze? V české metropoli asi ne, ale v řadě jiných evropských měst by se objevit mohly. Například v Paříži, kde společnost London Taxi Co. představila svůj nejnovější model TX5, který nabízí tamním taxi společnostem.

Výrobce ikonických taxíků má od roku 2013 čínského vlastníka, kterým je společnost Zhejiang Geely Holding Group Co. Ta si přeje zvýšení výroby, což nutně vyžaduje expanzi na trhy mimo Velkou Británii. Od roku 2018 by rád doával své taxíky pařížským společnostem, poté by měla přijít na řadu města jako Barcelona, Berlín, Oslo nebo Amsterdam. Hlavní ,,zbraní" nového TX5 bude jeho plug-in hybridní pohon, který by měl uspokojit i velmi ekologicky orientované komunity a přispět ke snížení emisí z dopravy v centrech velkých měst. Některá města v tomto ohledu přitvrzují, v Paříži je například ,,na spadnutí" zákaz provozu automobilů starších dvaceti let během všedních dní. Měl by začít platit již od letošního července. Podle Petera Johansena, šéfa automobilky London Taxi má většina velkých evropských měst problémy s emisemi a přechod na elektromobily je zatím kvůli omezené nabídce na trhu a omezenému dojezdu elektromobilů nereálný.

Představení plug-in modelu TX5 je součástí rozvojového plánu, který zahrnuje také například novou továrnu poblíž Coventry. V ní by se měl vedle klasických taxíků vyrábět také nový model zaměřený na různé programy sdílení jízd a vozidel, jako je Uber. ,,Nabídneme globální produkt, který bude globálním vítězem," uvedl sebevědomě Johanssen.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí