zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Více než třetina sběrných surovin porušila právní předpisy

28.06.2016
Odpady
Šlendryján
Více než třetina sběrných surovin porušila právní předpisy

Česká obchodní inspekce (ČOI) v 1. čtvrtletí zjistila porušení právních předpisů ve 37,9 procenta ze 116 zkontrolovaných výkupen sběrných surovin. Uložila celkem 33 pokut v souhrnné hodnotě 118.000 korun. ČOI o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Provozovatelé sběren nejčastěji nedodrželi zásady poctivosti prodeje.

"Výsledky kontrolní akce prokázaly, že i přes přijatá legislativní opatření a průběžné kontroly ze strany všech kontrolních orgánů se dosud nepodařilo porušování obecně závazných právních předpisů při výkupu druhotných surovin zcela eliminovat," uvedl ústřední ředitel ČOI Mojmír Bezecný. ČOI podle něj bude ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí v kontrolách pokračovat.

Nejhůře si při kontrolách vedly provozovny v Moravskoslezském a Olomouckém kraji, kde jich neprošly dvě třetiny. Naopak v Pardubickém a Královéhradeckém kraji kontroloři žádné pochybení nezjistili.

Nejčastěji provozovatelé sběren nedodrželi zásady poctivosti prodeje, kdy za vykoupený sběr v některých případech vyplatili spotřebiteli až o několik desítek korun méně, než byla jeho skutečná hodnota. Mezi další porušení patřilo neposkytnutí informací o ceně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí