zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravská zoo chystá na prázdniny večerní komentované prohlídky

02.07.2016
Ekologická dovolená, cestování
Ostravská zoo chystá na prázdniny večerní komentované prohlídky

Ostravská zoologická zahrada chystá na prázdniny večerní komentované prohlídky. Návštěvníci tak budou mít možnost zjistit, co se v zahradě děje po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Šárka Nováková.

"Během procházky potemnělou zahradou účastníci poznají, jak vypadá zoo po zavírací době, a hlavně budou moci pozorovat aktivitu zvířat, která je navečer jiná než během dne. Zejména zvířata soumračná a noční bývají v tuto dobu daleko aktivnější, například kočkovité šelmy, jeleni nebo sovy," uvedla Nováková. Naopak u zvířat, která jsou aktivní během dne, bude možné pozorovat, jak se ukládají ke spánku. Například pávi, kteří se v areálu zoo pohybují volně, vylétají každý večer vysoko do korun stromů.

Večerní komentované prohlídky budou připraveny vždy v pátek, první už tento týden od 20:00. "Upozorňujeme, že pohyb po areálu zoo je možný pouze s průvodcem, protože akce se koná po zavírací době. Délka prohlídky je okolo tří hodin. Vzhledem k časové náročnosti prohlídky doporučujeme zvážit účast nejmenších dětí," doplnila mluvčí.

Pro večerní procházky bude platit cena běžného vstupu do zoo, dospělí tedy za vstupenku dají 110 korun a děti do 15 let, které musí přijít v doprovodu dospělého, zaplatí 80 korun. Kvůli omezené kapacitě je nutné si prohlídku předem rezervovat na telefonním čísle 596 241 269.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí