zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Mladoboleslavsku vznikne rezervace s unikátními loukami

02.07.2016
Chráněná území
Na Mladoboleslavsku vznikne rezervace s unikátními loukami

Na Mladoboleslavsku přibude rezervace Chlum u Nepřevázky s loukami, na kterých se vyskytují vzácné rostliny, například záraza vyšší, pelyněk pontický, bílojetel bylinný, kosatec sibiřský a hadí mord španělský. Tato přírodní památka má rozlohu šedesát hektarů a je součástí evropsky významné lokality. ČTK to dnes sdělila mluvčí středočeského hejtmanství Michaela Drobná.

"Samotná Přírodní památka Chlum u Nepřevázky je tvořena výhradně nelesními biotopy a skládá se ze tří samostatných částí - vojenské cvičiště, stráně pod Hrádkem a louka u hájovny," uvedl krajský náměstek pro životní prostředí Marek Semerád (ČSSD).

Ve středních Čechách je 287 maloplošných chráněných území. Od roku 2009 bylo vyhlášeno 67 zvláště chráněných území kategorie přírodní památka, přírodní rezervace nebo smluvně chráněné území. Dalších přibližně třicet nových chráněných území bude vyhlášeno do konce roku 2017.

Letos jde už o dvanáctou přírodní památku, kterou hejtmanství vyhlásilo. Středočeský kraj také chystá vydání informační publikace o nově vyhlášených chráněných územích nazvanou Perly středočeské přírody - Novinky v síti zvláště chráněných území ve Středočeském kraji. Tendr na vytištění 3000 kusů této publikace je vypsaný, kraj za publikaci zaplatí kolem 160.000 korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí