zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Povinnost zpracovávat energetický audit II

07.07.2016
Energie
Firemní ekologie
Povinnost zpracovávat energetický audit II

Dotaz:

Povinnost podle § 9 zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, je nově rozšířena i pro tzv. subjekty, které nejsou malými nebo středními podniky. Je správná domněnka, že stačí, aby nebyla splněna jedna z podmínek (počet zaměstnanců nebo obrat společnosti) a podnikatel není malým nebo středním podnikem a má tedy povinnost zhotovit energetický audit?

Pokud má společnost holdingové uspořádání, měly by se kritéria (počet zaměstnanců, obrat společnosti, spotřeba energie) ukládající povinnost mít energetický audit sčítat? Tzn., že v případě holdingu, by se měli sečíst všichni zaměstnanci (včetně všech dceřiných společností), celkový obrat, celkové spotřeby a z toho vyhodnotit povinnost mít energetický audit?

Odpověď:

Ano, stačí, pokud podnik má více než 250 zaměstnanců nebo jeho aktiva či majetek přesahují korunový ekvivalent částky 43 mil. eur nebo má obrat či příjmy přesahující korunový ekvivalent 50 mil. eur.

U holdingů se počty zaměstnanců i finanční kritéria sčítají, u navazujících firem záleží na výši majetkového vlastnictví (do 50 % se sčítají, mezi 25 a 50 % se uvažuje s poměrným počtem či částkou, do 25 % se toto nezohledňuje).

Autor: Ing. Roman Šubrt

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí