zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

DO DIÁŘE: Konference NSZM ČR UDRŽITELNÉ MĚSTO, 1.12.2016

07.07.2016
Urbánní ekologie
DO DIÁŘE: Konference NSZM ČR UDRŽITELNÉ MĚSTO, 1.12.2016

1. prosince 2016 se v pražském hotelu Jalta uskuteční celostátní 23. Konference Národní sítě Zdravých měst ČR: UDRŽITELNÉ MĚSTO 2016. Konference se zaměří na sdílení osvědčených postupů v obcích, městech a regionech a na témata související s kvalitou úřadů, udržitelným rozvojem, zapojováním veřejnosti, plánováním a řízením či s mezinárodní spoluprací. 2. prosince pak naváže odborný seminář na téma metody řízení kvality měst a regionů. Záštitu nad akcí převzal předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Na této národní přehlídce nejpokročilejších realizátorů metody kvality místní Agenda 21 budou slavnostně udělena prestižní ocenění v kategoriích:

,,Udržitelné město"
,,Systémově řízené město"
,,Komunikující město"
,,Skokan roku"

Účast a předání ocenění přislíbili ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr životního prostředí Richard Brabec, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, osloveni byli dále ministr vnitra Milan Chovanec a další čelní představitelé vrcholných institucí ČR.

Konference, která je otevřena všem zájemcům o udržitelný rozvoj, zdraví a kvalitu života a o systematický postup k těmto hodnotám v podmínkách územní veřejné správy v České republice bude zaměřena na témata: o otevřenost úřadu o chytré město o plánování s občany o urbanismus o udržitelné finanční, strategické, procesní řízení o obnovitelné zdroje a úspory o adaptace na klimatickou změnu o inovace a zajímavá technická řešení o osvětové akce k podpoře zdraví o zapojení mládeže a dětí o globální odpovědnost

Podrobný program konference bude zveřejněn v nejbližší době, registrujte se však již nyní ZDE.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí