zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha nechá sanovat a revitalizovat skládku v Chuchli a Slivenci

11.07.2016
Odpady
Sanace, staré zátěže
 Praha nechá sanovat a revitalizovat skládku v Chuchli a Slivenci

Praha nechá sanovat a revitalizovat skládku rozkládající se na území Velké Chuchle a Slivence. V současné době hledá firmu, která pro město vypracuje projektovou dokumentaci. ČTK to zjistila z magistrátního seznamu veřejných zakázek. Cena zakázky vzejde z výsledku tendru.

Ve výběrovém řízení chce město získat v první fázi projektovou dokumentaci pro zadání stavby, v druhé fázi pak například dokumentaci k získání územního rozhodnutí či stavebního povolení. Rovněž bude hledat autorský dozor revitalizace.

Skládka se nachází na jihozápadě Prahy na katastrálním území Slivence a Velké Chuchle. Skládka byla původně situována do jámových lomů v horní části úbočí svahu. Později se rozrostla i na volný terén do celkové velikosti 15 hektarů a vytváří umělý kopec. Kolem skládky navíc vede významný tzv. biokoridor.

Maximální cena zakázky má být dva miliony korun bez DPH. Přesná cena ale vzejde z výsledku výběrového řízení. Zájemci mohou nabídky podávat do 14. července 2016. Přesně daný zatím není ani termín prací, ty budou zahájeny teprve po podepsání smlouvy s dodavatelem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí