zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U Litvínova hoří skládka komunálního odpadu

11.07.2016
Odpady
Havárie
U Litvínova hoří skládka komunálního odpadu

U Litvínova na Mostecku od noci hoří skládka komunálního odpadu. Zasahuje 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, řekl dnes ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf. Požár se už dále nešíří, nebezpečné látky do vzduchu neunikají. Příčinu požáru zatím vyšetřovatelé neznají.

"Hoří na linii asi 200 metrů," řekl ČTK Rudolf s tím, že hoří pouze komunální odpad a do ovzduší se tak nedostávají žádné toxické či nebezpečné látky. Na dopravu vody hasiči zřídili čerpací stanoviště.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu v 05:00. "Oheň se už dále nešíří. Pomáhat bude i buldozer, který bude požářiště zahrnovat zeminou," doplnil Rudolf s tím, že úplnou likvidaci požáru odhadují hasiči na jeden až dva dny.

Kvůli požáru se sešla brzy ráno v Litvínově pracovní skupina složená z vedení radnice a vedoucích odborů městského úřadu. "Situaci bude vedení města nadále sledovat a v případě nepříznivého vývoje bude neprodleně informovat občany," informovala Iva Freieslebenová z litvínovské radnice.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí