zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Občanské srdužení žaluje stát za znečištěný vzduch na Ostravsku

13.07.2016
Ovzduší
Šlendryján
Občanské srdužení žaluje stát za znečištěný vzduch na Ostravsku

Občanské sdružení Čisté nebe podalo žalobu na ministerstvo životního prostředí (MŽP). Domáhá se toho, aby soud zrušil Program zlepšení kvality ovzduší na Ostravsku a ministerstvo muselo přijmout nový a lepší. Čisté nebe, které zastupuje sdružení právníků Frank Bold, tvrdí, že nynější program nepovede k ochraně ovzduší a obyvatel, není dost konkrétní, neobsahuje dostatečná opatření ke snížení znečištění ani řádný časový plán. Zástupci sdružení to dnes uvedli na tiskové konferenci. Stanovisko ministerstva ČTK shání.

Moravskoslezský kraj trpí znečištěným ovzduším nejvíce z celé ČR. Zlepšení programu žádají lidé z Ostravska od loňského roku.

Povinnost vytvořit Programy zlepšování kvality ovzduší pro lokality s překročenými imisními limity stanovuje zákon o ochraně ovzduší. Programy byly vydávány od roku 2002 podle předchozího zákona o ochraně ovzduší, naposledy aktualizovány byly v roce 2012. Dříve je připravovaly krajské úřady. Nový zákon o ochraně ovzduší ale doznal změn, nově je vydává už MŽP ve spolupráci s krajskými úřady a prostřednictvím opatření obecné povahy.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí