zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotaz: Poškození vodního díla a vliv na platnost povolení k nakládání

21.07.2016
Voda
Dotaz: Poškození vodního díla a vliv na platnost povolení k nakládání

Dotaz:

V minulém roce došlo v důsledku povodní k poškození našeho vodního díla (malé vodní elektrárny), které vedlo k dočasnému zastavení provozu. Měla tato skutečnost vliv na platnost povolení k nakládání s vodami?

Odpověď:

Dočasné pozastavení provozování vodního díla - například v důsledku mimořádné události, nemá vliv na platnost povolení k nakládání s vodami. K zániku povolení k nakládání může dojít pouze v případech, které předvídá § 13 vodního zákona. Tedy například v situaci, kdy dojde k faktickému či právnímu zániku vodního díla, a to navíc za podmínky, že vodoprávní úřad do 1 roku po zániku vodního díla nestanoví lhůtu a podmínky k uvedení stavby do předchozího stavu, povolení poté zaniká až marným uplynutím této lhůty. Pokud tedy došlo k opravě Vašeho vodního díla a k souvisejícímu dočasnému omezení provozu, na platnost povolení k nakládání s vodami neměla tato skutečnost vliv.

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
13
12. 2019
13.12.2019 - Seminář, školení
EKONOX s.r.o.
17
1. 2020
17.1.2020 - Seminář, školení
Pardubice, Hotel Labe
EKONOX s.r.o.
23
1. 2020
23.1.2020 - Seminář, školení
Regionální centrum Olomouc
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí