zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Znojmo: Adoptujte si strom v Dolním parku

31.07.2016
Příroda
Urbánní ekologie
Znojmo: Adoptujte si strom v Dolním parku

Jako v minulých etapách bude i při současné revitalizaci Dolního parku město Znojmo nabízet všem svým obyvatelům, spolkům, školám, institucím i firmám možnost aktivně se podílet na revitalizaci městského parku, a to formou adopce jednotlivých stromů. ,,Adopce stromů se vždy setkala s pozitivním ohlasem, stromy k adopci byly rozebrány prakticky během pár dní. Věřím, že i další stromy Dolním parku najdou co nevidět své, v uvozovkách, majitele," říká starosta Vlastimil Gabrhel. Adopci město spouští 2. května.

Adoptovat bude tentokrát možné 85 nových a 27 stávajících stromů. Za symbolickou částku 1 000 korun obdrží dárce certifikát o adopci stromu, děkovný dopis od starosty Vlastimila Gabrhela a přímo u stromu bude upevněna pamětní tabulka se jménem dárcem, který rovněž bude mít možnost aktivně se zúčastnit výsadby ,,svého" stromu. O termínu samotné výsadby bude včas informován.

Jedna osoba nebo instituce může adoptovat pouze jeden strom. Peníze z adopce použije město na nákup nových stromů a v případě stávajících stromů k udržovacímu zásahu. Všichni zúčastnění tak mohou vyjádřit svůj vztah k městu, ve kterém žijí, životnímu prostředí a zároveň přenechat odkaz budoucím generacím.

Příloha

Zpráva o akci v tisku (pdf)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí