zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihlava: Papírový detektiv pro třídění odpadu

27.07.2016
Odpady
Urbánní ekologie
Jihlava: Papírový detektiv pro třídění odpadu

Jihlava: Papírový detektiv pro třídění odpadu

16.7.2016

Vtipným způsobem chce jihlavská radnice podpořit třídění odpadu. Někteří majitelé nemovitostí na své nádobě na směsný odpad možná už příští týden najdou barevnou papírovou cedulku s informací, zda odkládají do popelnice to, co do ní patří, či nikoliv. ,,Počínání zhodnotí detektiv, který buď poděkuje za vzorný přístup k životnímu prostředí, nebo majitele informuje, že jeho popelnice obsahuje odpad, který ještě má další využití a patří do nádoby na tříděný odpad," popisuje vzhled dvou typů cedulek Katarína Ruschková, vedoucí odboru životního prostředí.

Cedulky z recyklovatelného materiálu na nádobu zavěsí pracovníci magistrátu, kteří zhruba v polovině ledna zahájí kontroly nádob na odpad. Kontroly jsou jedním z navržených opatření na podporu třídění. ,,Věříme, že tuto formu kontroly veřejnost přijme. Neplyne z ní žádný postih, jde spíše o osvětu, o komunikaci. Ty, kteří vyhazují do směsného odpadu, co do něj nepatří, adresně, ale vtipným způsobem informujeme, že by to mohlo být lepší," doplňuje Katarína Ruschková.

Odbor životního prostředí bude postupovat po částech města, během roku 2016 hodlá zkontrolovat všechny nádoby na směsný komunální odpad.

Aktuální kontakt

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí