zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Semináře informovaly, jak bojovat se suchem a ekologickými zátěžemi

08.08.2016
Voda
Semináře informovaly, jak bojovat se suchem a ekologickými zátěžemi

Semináře připravilo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR a jejich hlavním cílem bylo nabídnout zájemcům o dotace užitečné informace jak správně postupovat u projektů zaměřených na hospodaření s vodou, na odstraňování nelegálních skladů odpadů nebo odstranění nebezpečných ekologických zátěží. Představeny byly i aktuální možnosti dotací, které je možné na tyto projekty čerpat.

Série seminářů byla určena především pro starosty, zástupce městských částí či krajských úřadů, zpracovatele projektů a projektových žádostí. Na seminář jich přišlo takřka 170, z nichž zhruba 90 % uvažuje o realizaci projektů řešících boj se suchem či ekologické zátěže. Vyplynulo to z dotazníkového šetření SFŽP ČR. Velký zájem účastníci seminářů projevili zejména o projekty zaměřené na průzkum a budování zdrojů pitné vody. O podporu na tato opatření by se chtěla ucházet téměř polovina z přítomných zástupců měst a obcí. Dotace chtějí čerpat především na vyhledávání nových podzemních zdrojů pitné vody. Zájem byl ale i o projekty zaměřené na sanaci havarijních stavů starých ekologických zátěží.

Na seminářích vystoupili odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR, Ministerstva životního prostředí, České inspekce životního prostředí i zástupci měst a obcí. Jejich prezentace jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách SFŽP ČR.

Prezentace ke stažení
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí