zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Český hydrometeorologický ústav vylepšil řízení kvality a rizik. Získal certifikát podle nové revize ISO 9001 od Bureau Veritas

16.08.2016
Ovzduší
Český hydrometeorologický ústav vylepšil řízení kvality a rizik. Získal certifikát podle nové revize ISO 9001 od Bureau Veritas

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) získal certifikát ISO 9001, který deklaruje vysokou úroveň systému managementu kvality. Novou verzi certifikátu udělila ústavu největší certifikační společnost Bureau Veritas. ,,Jsme velmi rádi, že náš ústav získal jako jeden z prvních v České republice novou verzi certifikátu. V rámci cílů kvality jsme přijali konkrétní cíle a opatření pro ústav jako celek, rovněž tak pro jednotlivé úseky a pobočky ČHMÚ," říká Ing. Václav Dvořák, Ph.D., ředitel ČHMÚ.

Zvýšit úspěšnost vydávaných předpovědí

Mezi cíle byly zařazeny mj. postupy pro zvýšení úspěšnosti vydávaných předpovědí a výstrah systému integrované výstražné služby v oblasti operativní meteorologie a hydrologie, stabilizace kvality hydrologických předpovědí, zvýšení kvality informací o stavu znečištění ovzduší a rozvoj zpracování a využití radarových a družicových dat a produktů. ,,Naší trvalou snahou při uplatňování systému kvality podle normy ISO 9001:2015 s průběžnými interními a ročními externími audity je potvrdit vysokou odbornou úroveň informací a služeb poskytovaných ústavem," dodává Ing. Václav Dvořák, Ph.D., ředitel ČHMÚ.

Norma stanovuje jednoznačné požadavky na management kvality

Mezinárodně uznávaná norma ISO 9001 - Systémy managementu kvality byla vytvořena se záměrem stanovit jednoznačné a přitom obecně aplikovatelné požadavky na systémy managementu kvality. ,,Její nová verze je více zaměřena na výsledky zlepšování, zvažování a vyhodnocování rizik, zvýšení míry zapojení vrcholového managementu. Norma je uzpůsobena pro použití v oblastech státní správy a služeb a dovoluje větší flexibilitu v dokumentaci," přibližuje Jakub Kejval, generální ředitel inspekční a certifikační společnosti Bureau Veritas.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí