zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PRAHA: Nad městem rostou úly - Národní divadlo i magistrát

14.08.2016
Zemědělství
Urbánní ekologie
PRAHA: Nad městem rostou úly - Národní divadlo i magistrát

V centru Prahy se daří včelám. Na známých historických budovách bude na sklonku jara pět úlů - čtyři se během května objeví na magistrátu, další již je na hlavní budově Národního divadla. První magistrátní a divadelní med bude stáčen již v červenci.

Včelaření se v Praze rozmáhá po vzoru světových metropolí. Ve městech se podle expertů daří včelám někdy dokonce lépe než ve volné krajině. ,,Včelstva ve volné přírodě trpí pylovou podvýživou. Město - kde se nepoužívá chemie a je pestrost květeny zahrádek, hlavně parků - kompenzuje včelstvům ten nedostatek, který je ve volné přírodě," uvedl první místopředseda Českého svazu včelařů Miloslav Peroutka.

Kromě majitelů soukromých domů či provozovatelů obchodních center začalo včely chovat i Národní divadlo a také pražský magistrát. Divadlo má několik úlů u Apolináře, kde je jeho sklad kostýmů a kulis. V květnu však přestěhovalo jeden z nich na svoji hlavní budovu. Stojí na balkóně, kde jsou včely chráněny před větrem. ,,Vznikne takzvaný Národní med. První by měl být letos v létě. Předpokládám, že ho budeme v naší kavárně dávat k čaji," nastínil záměry divadelních včelařů mluvčí ND Tomáš Staněk.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí