zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sběrna neoprávněně vykupovala lednice, pračky, mikrovlnky i poklopy od kanálů. Dostala pokutu 100 tisíc korun

18.08.2016
Odpady
Šlendryján
Zpětný odběr
Sběrna neoprávněně vykupovala lednice, pračky, mikrovlnky i poklopy od kanálů. Dostala pokutu 100 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 100 tisíc korun společnosti MBBL, s.r.o., která ve svém zařízení ke sběru odpadů v Karlově ulici v Brně neoprávněně vykupovala dosluhující elektrozařízení pocházející z domácností a další elektroodpady.

,,Při prověřování této sběrny v rámci celostátní kontrolní akce BLUE 24 v roce 2015 jsme zjistili, že přijímala například mikrovlnné trouby, skelety lednic, pračky, videorekordéry, pevné disky a počítačové zdroje. Porušila tím zákon o odpadech, protože nebyla provozovatelem místa zpětného odběru těchto odpadů." uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

Inspektoři také zjistili, že v rozporu s provozním řádem zařízení sběrna vykoupila tři kusy kanálových mříží s rámem a sedm kusů poklopů od kanálů od fyzické osoby. Vykupovat tyto věci od fyzických osob je přitom zakázáno.

Provozovatel sběrny se proti pokutě uložené Českou inspekcí životního prostředí odvolal. Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a rozhodnutí ČIŽP potvrdilo.

MBBL.jpg

MBBL1.jpg

MBBL2.jpg

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí