zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubický kraj chystá další kolo dotací na výměnu kotlů

15.08.2016
Dotace
Vytápění, zateplení
 Pardubický kraj chystá další kolo dotací na výměnu kotlů

Pardubický kraj začne 3. října přijímat žádosti pro druhé kolo dotací na výměnu neekologických kotlů. Vyčleněno je pro tyto účely zhruba 60 milionů korun, uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták. O příspěvek na nové nízkoemisní kotle se budou moci ucházet jak neúspěšní žadatelé z prvního kola, tak i noví zájemci.

"Příjem žádostí bude tentokrát jen na jediném místě, a to v sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky," řekl ČTK Barták. Pardubický kraj přijímal žádosti pro první výzvu v lednu a během tří dnů zaevidovali pracovníci úřadu celkem 1054 žádostí. Původně plánovaná suma 100 milionů korun byla navýšena tak, aby se dostalo na všechny žadatele. Podmínky výzvy splnilo 1012 žádostí s celkovou požadovanou částkou 114,932.051 korun.

Stejně jako v prvním kole mohou zájemci získat dotaci 70 až 85 procent nákladů na pořízení nového kotle podle typu zdroje a lokality, maximální výše příspěvku může být 127.500 korun. Nejvyšší mohou získat lidé v České Třebové, Holicích, Lanškrouně, Litomyšli, Moravské Třebové, Linharticích, Pardubicích, Svitavách a Jablonném nad Orlicí, kde je špatná emisní situace.

Žadatelé musejí zároveň udělat aspoň jedno další energetické opatření, například zateplit část budovy či vyměnit nebo utěsnit okna nebo dveře, případně doložit, že energetickou náročnost budovy na kategorii úsporná už snížili. Do konce roku 2018 by mělo být v kraji vyměněno asi 1200 zastaralých kotlů za moderní nízkoemisní.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí