zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma 15 let skladovala stovky tun nebezpečných ropných kalů. Dostala pokutu 300 tisíc korun

25.08.2016
Odpady
Šlendryján
Firma 15 let skladovala stovky tun nebezpečných ropných kalů. Dostala pokutu 300 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 300 tisíc korun společnosti HYDROGEOLOGIE CHRUDIM spol. s r.o. Firma ve svém Dekontaminačním a recyklačním středisku DEKOS v Hradci Králové po dlouhá léta skladovala přijímané nebezpečné odpady v rozporu s provozním řádem zařízení.

,,Prokázali jsme, že společnost skladovala 205 tun nebezpečných ropných kalů minimálně 15 let. Dalších několik desítek tun ropných látek vylila na vrchol zemin procházejících dekontaminačním procesem. Na tomto vrcholu ve výšce přibližně čtyři metry tak vznikla improvizovaná ,,jímka", v níž byly nebezpečné odpady po léta skladovány a částečně do zemin vsakovaly," uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové. Inspektoři také zjistili, že v dekontaminačním středisku docházelo k mísení přijímaných odpadů v rozporu s provozním řádem.

Kromě pokuty 300 tisíc korun za porušení zákona o integrované prevenci uložili inspektoři ČIŽP společnosti HYDROGEOLOGIE CHRUDIM také opatření k nápravě spočívající v odstranění těchto nebezpečných odpadů. Opatření k nápravě firma již splnila.

HYDROGEOLOGIE.jpg

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí