zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno se pokusí o rekord ve sběru vysloužilých baterií

06.09.2016
Doprava
Obecné
Odpady
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Urbánní ekologie
Brno se pokusí o rekord ve sběru vysloužilých baterií

Oslavte s námi v září Evropský den recyklace baterií! V rámci ekodne nazvaného příhodně Recykliště proběhne pokus o vytvoření českého rekordu ve sběru použitých baterií od veřejnosti během jedné akce.

Celodenní populárně vzdělávací akce pro malé i velké děti s řadou soutěží na téma odpady a jejich recyklace proběhne třetí zářijový víkend, konkrétně v neděli 18.9. na dopravním hřišti Městské policie v Brně - Pisárkách.

Pro mladší i starší děti mají organizátoři nachystánu ,,recyklační" soutěž o hodnotné ceny a odměna rozhodně nemine ty, kteří přinesou k odevzdání vysloužilé elektrospotřebiče a především baterie. ,,Pokusíme se překonat rekord v jejich množství vybraném od veřejnosti během jediné akce", řekl nám jeden z organizátorů akce Miroslav Kubásek ze spolku Ekosmák. ,,Každý, kdo přinese alespoň jeden kilogram baterií, bude zařazen do slosování o tablet a další zajímavé ceny", dodává.

Po celý den bude kromě několika infostánků zaměřených na odpady a jejich recyklaci k dispozici atraktivní dopravní hřiště se zázemím a tahákem pro děti bude jistě i skákací hrad nebo možnost svezení na poníkovi v ZOOkoutku (možná přijde i lama...J.

Neváhejte, sbalte kola, odrážedla, kolečkové brusle, vysloužilé baterie, a vyrazte v neděli 18. září se svými ratolestmi na dopravní hřiště na Riviéru, nudit se určitě nebudete!

Vstup na akci je zdarma.

Více informací na webu http://www.recykliste.cz/

plakat

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí