zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nákupní centrum v Olomouci zaplnily modely podmořských obrů

11.09.2016
Ekologická dovolená, cestování
 Nákupní centrum v Olomouci zaplnily modely podmořských obrů

Do života v tajemných hlubinách světových oceánů můžou nahlédnout návštěvníci nové výstavy Obři oceánů, která dnes byla zahájena v nákupních centru Galerie Šantovka v Olomouci. K vidění jsou několikametrové modely oceánských obrů a součástí výstavy je také interaktivní zóna. ČTK to řekl Petr Kratochvíl ze společnosti Shake marketing, která výstavu pod záštitou National Geographic Wild připravila.

V nákupním centru Galerie Šantovka je vystavena desítka oceánský obrů, mezi kterými nechybí několikametrové modely plejtváka obrovského, vorvaně, kosatky dravé, krakatice obrovské, žraloka či manty obrovské. "Na výstavě pracoval velký tým složený z umělců, špičkových řemeslníků i odborných poradců, aby všechny exponáty mohly být dokonalou kopií oceánských obrů a mohly sloužit i jako naprosto věrná učební pomůcka," uvedl Kratochvíl.

K vidění je i sbírka čelistí a zubů žraloků, jejíž součástí jsou čelisti žraloka tygřího či 18 centimetrů velký a několik milionů let starý zub z obřího pravěkého žraloka megalodona. V interaktivní zóně výstavy se návštěvníci můžou ponořit do podmořského světa v potápěčských virtuálních brýlích či se pomocí oceánské zvukové stěny zaposlouchat do zvuků desítek podmořských tvorů.

V nákupním centru Galerie Šantovka bude výstava "Obři oceánů" k vidění do 25. září a poté bude instalována v několika dalších městech v Česku i na Slovensku. "Jelikož jsme naši výstavu chtěli otevřít co nejširší veřejnosti, vybrali jsme si za výstavní prostory velká nákupní centra. Naše výstava tedy bude vždy bezplatná a zavítá do mnoha měst naší i Slovenské republiky, kde ji uvidí milióny návštěvníků," podotkl Kratochvíl.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí