zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Reakce MŽP na nepřesné informace zveřejněné v MF Dnes, Hospodářských novinách i Právu k řediteli České inspekce životního prostředí

06.09.2016
Obecné
Reakce MŽP na nepřesné informace zveřejněné v MF Dnes, Hospodářských novinách i Právu k řediteli České inspekce životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí tímto uvádí na pravou míru informace zveřejněné v dnešním denním tisku, konkrétně v MF Dnes, Hospodářských novinách i Právu, které se týkají čtvrtečních informací, které přinesla ČTK, k rozhodnutí náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého o výběrovém řízení podle služebního zákona na místo ředitele České inspekce životního prostředí. Toho se účastní i současný ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Všechny deníky nesprávně uvedly, že současný ředitel Erik Geuss byl rozhodnutím náměstka ministra vnitra odvolán. To však není pravdivá informace, neboť rozhodnutí náměstka ministra vnitra Postráneckého mířilo na výběrové řízení na ředitele ČIŽP (tzv. přesoutěžení) podle služebního zákona. Náměstek Postránecký ze své pozice odvolacího orgánu zrušil rozhodnutí státního tajemníka v MŽP Jana Landy a podle jeho rozhodnutí musí být o vítězi výběrového řízení dle služebního zákona rozhodnuto znovu. Tzn., že Erik Geuss zůstává v pozici ředitele ČIŽP na základě jeho jmenování z roku 2014 ministrem životního prostředí dle zákoníku práce. Do doby jmenování ředitele ČIŽP dle služebního zákona bude z důvodů předběžné opatrnosti ve věcech státní služby rozhodovat státní tajemník v MŽP Jan Landa.

Další mylně interpretovanou informací byla informace o podané správní žalobě. Ministerstvo životního prostředí není ve sporu účastníkem řízení, tudíž ani nemohlo podat správní žalobu. Tu podal současný ředitel ČIŽP Erik Geuss. Je možné, že v průběhu výběrového řízení dle služebního zákona, které nyní pokračuje, soud o žalobě rozhodne.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí