zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přijďte na Toulcův dvůr oslavit Světový den zvířat

17.09.2016
Ekologická dovolená, cestování
Přijďte na Toulcův dvůr oslavit Světový den zvířat

Tento svátek, který má podpořit a upozornit na ochranu zvířat, můžete v sobotu 1. října oslavit i v Praze a to na Toulcově dvoře, středisku ekologické výchovy. Program mají opravdu pestrý a domů pak již nemusíte jít sami. V rámci akce si totiž můžete adoptovat pejska.

Tento mezinárodní svátek je stanoven na 4. října a to den, kdy zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Jeho cílem je, aby se každý majitel zvířete trochu zamyslel, jak o své zvíře pečuje.Hlavně by měl vést k zamyšlení, zda-li si zvíře vůbec máme pořídit a můžeme mu věnovat dostatek času a péče. A to jde i středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr, který mimo jiné zajišťuje projekt ,,Noemova archa", díky němuž se snaží zachovat genofond původních českých plemen.

Program, jež bude zahájen od 11 hodiny, bude opravdu nabytý. Zahájí ho povídání o pejscích z útulku, dále slavnostnívernisáž dětské prodejní výtvarné soutěže ,,Pomáháme zvířatům", jejíž výtěžek bude použit na péči o zvířata místní farmy. V další části programu Vás pak čeká prohlídka farmy, ukázky prací záchranných stanic pro zvířata, vystoupení na koních, divadelní pohádka ,,Zvířátka a loupežníci" či koncert Mateřská.com.

,,V neposlední řadě si budou moci hodní zájemci odnést domů chlupatého psího mazlíčka. Součásti akce bude totiž i adopční představení psů," doplňuje Lenka Skoupá, která Den zvířat na Toulcově dvoře koordinuje.

,,Při této akci chceme lidi nejen pobavit, ale také trochu poučit. Rádi bychom je vedli k větší zodpovědnosti ke zvířatům a k pochopení toho, že to, jaký život tady na světě žijeme, je důležité nejen pro člověka, ale také pro zvířata," dodává Skoupá.

Více naleznete na www.toulcuvdvur.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí