zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Berounsku hoří skládka, hasiči vyhlásili druhý stupeň

11.09.2016
Odpady
Havárie
Šlendryján
 Na Berounsku hoří skládka, hasiči vyhlásili druhý stupeň

U Stašova na Berounsku hoří skládka odpadu o rozloze zhruba 50 krát 100 metrů. Oheň likviduje sedm jednotek hasičů, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Ladislav Holomčík.

Událost byla hlášena po 11:00, kolem 15:30 ještě hasiči stále neměli plameny pod kontrolou. Podle Holomčíka na místě zasahují hasiči z Berouna, Hořovic, Chodouně, Bavoryně, Zdic, Žebráku a Králova Dvora. "V Chodouni byla zřízena čerpací stanice, hasiči zasahují v dýchací technice," uvedl mluvčí.

Hasiči skládku ručně rozhrabávají a likvidují skrytá ohniska. Pomáhá jim i bagr, který zajistil majitel skládky. "Na místo byly povolány další dobrovolné sbory na střídání zasahujících hasičů," uvedl pro ČTK Holomčík kolem 15:30.

Podle mluvčího požár nikoho neohrožuje, protože je bezvětří a dým stoupá přímo vzhůru. Kouř je podle něj vidět do dalekého okolí.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý stupeň, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

V Česku v současnosti panuje velmi teplé počasí, kvůli pokračujícímu suchu meteorologové upozorňovali na riziko vzniku požárů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí