zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference Šetrná energetika a oběhové hospodářství již za měsíc

13.09.2016
Energie
Odpady
Konference Šetrná energetika a oběhové hospodářství již za měsíc

Přijďte i vy diskutovat k návrhu nové odpadové legislativy...

Česká asociace odpadového hospodářství spolu s Unií zaměstnavatelských svazů a dalšími partnery (SPDS, Solární asociace, AMPS ČR, SP ČR a KZPS) pořádá podzimní odbornou konferenci na téma Šetrná energetika a oběhové hospodářství. Návrhy nového zákona o odpadech a zákona o výrobcích s ukončenou životností byly Legislativní radou vlády vráceny zpět k dopracování. Přijďte i vy diskutovat k návrhu nové odpadové legislativy.

Kdy?

Dne 13. října 2016 proběhne další ročník odborné konference k aktuálním tématům zodpovědného využívání zdrojů - Šetrná energetika a oběhové hospodářství. Místem setkání bude znovu hotel Barceló v Praze. Záštitu nad konferencí z pozice státu letos převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí.

Kdo?

Mezi vystupujícími tentokrát budou ministr průmyslu pan Jan Mládek, ministr životního prostředí pan Richard Brabec, prezident Unie zaměstnavatelských svazů pan Jiří Horecký, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, předseda ČKOS pan Josef Středula a další.

Jak sám název konference napovídá, diskuzní blok konference bude rozdělen do dvou tématických bloků, na šetrnou energetiku a na oběhové hospodářství.

Téma odpadářského diskuzního bloku - Diskuze k novým odpadovým zákonům

V bloku oběhového hospodářství budou základním tématem oba připravované zákony - nový zákon o odpadech a nový zákon o výrobcích s ukončenou životností, ale také nutné související vyhlášky k těmto dvěma předpisům, bez kterých by diskuze, ani zákony samotné a jejich praktické nastavení, nemohly být úplné.

Návrhy obou nových zákonů aktuálně vrátila Legislativní rada vlády zpět ministerstvu k nutnému dopracování a doplnění analýzy dopadů. Říjnová diskuze k vhodnému nastavení zákona tak může být velmi aktuální a zajímavá.

V diskuzním bloku k odpadům mimo jiné vystoupí - náměstkyně ministra ŽP paní Berenika Peštová, předseda Výboru pro životní prostředí PSP ČR pan Robin Böhnisch, ředitelka odboru ekologie MPO paní Pavlína Kulhánková, předseda Sdružení místních samospráv pan Stanislav Polčák, vedoucí sekce ŽP Hoposdářské komory pan Jan Mraček, výkonný ředitel ČAOH pan Petr Havelka, výkonný ředitel SPDS pan Petr Šulc, vedoucí sekce odpadového hospodářství SVPS pan Richard Blahut. Diskuzí bude provázet zkušený a uznávaný odborník na praktické otázky odpadového hospodářství pan Petr Bielan (společnost OZO Ostrava).

Přihlášení

Přihlášení na konferenci můžete realizovat prostřednictvím toho odkazu na stránkách Unie zaměstnavatelských svazů - http://www.uzs-konference.cz/?details=true&id_kurzu=134.

V minulém ročníku konference byla kapacita naplněna, proto doporučujeme provést přihlášení v dostatečném předstihu.

Ke stažení - program konference

Zde je k dispozici program konference - letak-dl-setrna-e-obeh-hosp-program.pdf [ 409.46 kB ]

Shrnutí a fofogalerie z minulého ročníku je pod tímto odkazem.

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí