zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Provozovatel sběrny odpadů více než pětinásobně překročil její povolenou kapacitu. Dostal pokutu 500 tisíc korun

23.09.2016
Odpady
Šlendryján
Provozovatel sběrny odpadů více než pětinásobně překročil její povolenou kapacitu. Dostal pokutu 500 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 500 tisíc korun společnosti RECYDO ULEHLA, s.r.o. Firma jako provozovatel zařízení ke sběru a využívání odpadů v Brně-Chrlicích vážným způsobem porušila provozní řád - dlouhodobě skladovala více než pětkrát větší množství odpadů, než měla povoleno.

,,Zjistili jsme, že v tomto zařízení bylo soustředěno minimálně 48 681 tun stavebních a demoličních odpadů. Povolená kapacita je přitom pouze 9 tisíc tun za rok. Zařízení tak bylo dlouhodobě masivně přeplněno," uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

Firma také za roky 2013 a 2014 zasílala nepravdivá hlášení o produkci a nakládání s odpady.

,,V hlášení nebyly uvedeny žádné skladované odpady. Při kontrole jsme ale zjistili, že zde prokazatelně umístěny byly," doplnil Mikeš.

Není to přitom první pochybení této společnosti. ,,Už v roce 2013 jí naši inspektoři uložili pokutu 150 tisíc korun za stejná porušení provozního řádu. Proto jsme nyní přistoupili k vyšší sankci. V současné době připravují inspektoři také správní řízení o uložení opatření k nápravě. Tím chtějí nařídit firmě RECYDO ULEHLA, aby v souladu se zákonem odstranila odpad, který překračuje kapacitu tohoto sběrného zařízení," uvedl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí