zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za nepovolené kácení v Havlíčkově Brodě dostala firma PARPLANDO pokutu 150 tisíc korun

19.09.2016
Příroda
Šlendryján
Za nepovolené kácení v Havlíčkově Brodě dostala firma PARPLANDO pokutu 150 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti PARPLANDO s.r.o. za nepovolené kácení stromů rostoucích mimo les mezi ulicí Havířskou a Lihovarským rybníkem v Havlíčkově Brodě.

Jednalo se o rozsáhlé pokácení souvislého porostu dřevin na ploše téměř 15,5 tisíce metrů čtverečních. ,,Při kontrole na místě inspektoři zjistili, že už téměř celá plocha byla zavezena zeminou. Počet a druh pokácených a zničených dřevin tak v tu chvíli nebylo možné přesně zjistit. Ze zbytků stromů se dalo usuzovat, že šlo převážně o menší břízy, smrky a olše. Celkový rozsah kácení poté inspektoři potvrdili na základě leteckých snímků lokality před vykácením," uvedl Jan Panský, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Havlíčkově Brodě. Firma PARPLANDO se tak dopustila porušení zákona o ochraně přírody a krajiny. Kácení skupiny dřevin rostoucích mimo les o ploše větší než 40 metrů čtverečních totiž podléhá povolení orgánu ochrany přírody.

,,Při takto rozsáhlém kácení došlo k negativnímu zásahu do přírodního prostředí daného místa a k likvidaci biotopu drobné zvěře a ptactva. Byly zničeny důležité funkce dřevin jako je tvorba kyslíku, mikroklimatu a snižování prašnosti," doplnil Panský.

vyzaduji

vyzaduji

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí